DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 19 maja obchodziliśmy w naszej szkole kolejną edycję DNI JĘZYKÓW OBCYCH, której w tym roku przyświecało hasło: ,Z Angielskim i Niemieckim w Centrum Europy”. Dzień ten miał na celu przede wszystkim podkreślenie nauczania i uczenia się różnych języków oraz motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego i języka niemieckiego.Obchody uroczystości uświetniła europejska baśń ludowa ,,Kot w butach” Charles’a Perraulta przedstawiona w języku angielskim przez uczniów klasy IV pod opieka nauczyciela p. Darii Kubiaczyk.Ponadto uczniowie klasy VI -ŁUKASZ JARĘBSKI i WERONIKA RANISZEWSKA zaprezentowali wiersz w języku niemieckim Uwe Timm'a ,,Erziehung" (,,Wychowanie").W tym dniu dowiedzieliśmy się również, jaką wiedzę i sprawność w posługiwaniu się językiem niemieckim prezentują uczniowie klas IV-VI podczas quizu, który został przygotowany przez nauczyciela języka niemieckiego p. Halinę Zdzienicką.

A oto wyniki quizu:

I miejsce - klasa V, reprezentowana przez uczniów:

Nikola Kornacka, Julia Kocińska, Adam Lewandowski,

 

II miejsce – klasa IV, reprezentowana przez uczniów:

Piotr Sikorski, Michał Sieradzki, Kacper Wołowski,

 

III miejsce – klasa VI, reprezentowana przez uczniów:

Kamila Dzięgielewska, Maja Kwiatkowska, Weronika Raniszewska.


Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wydawnictwo LektorKlett z Poznania.

Tego dnia odbył się również II etap Konkursu języka angielskiego pod patronatem GREENWICH dla uczniów,którzy wzięli udział w części pisemnej, uzyskali najlepsze wyniki i zostali zakwalifikowani do udziału w etapie ustnym na II poziomach:

I poziom klasa IV
II poziom klasy V i VI.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I poziom – klasa IV:

I miejsce – Piotr Sikorski

II miejsce – Kacper Karbowski

III miejsce – Nikola Rzepińska.

II poziom klasy V i VI

I miejsce - Klaudia Bielecka

II miejsce - Weronika Raniszewska

III miejsce - Maja Kwiatkowska

Sponsorem bardzo atrakcyjnych nagród dla dzieci biorących udział na obu poziomach konkursu była Szkoła Języków Obcych GREENWICH we Włocławku, która ufundowała za:

I miejsce roczny kurs języka angielskiego
II miejsce - półroczny kurs języka angielskiego
III miejsce - słowniki do języka angielskiego

Nagrody wręczyła uczniom zaproszona na uroczystość Pani Anna Hawrasz-Modrzejewska - Prezes Zarządu.

Zobacz galerię zdjęć

 


 

 

 





 
Konkurs ,,OLIMPUS" z języka niemieckiego

Dnia 28 marca 2014 r. został przeprowadzony ponadprogramowy konkurs  ,,OLIMPUS” z języka niemieckiego.

W tym konkursie uczestniczyło 17 uczniów z klas IV –VI.

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

KLASA IV

1. PIOTR SIKORSKI - 232 PUNKTY/236 PUNKTÓW - 3 MIEJSCE W POLSCE 
– Dyplom  laureata, nagroda książkowa
2. NATALIA SPIŻYK -  170 PUNKTY/236 PUNKTÓW - 34 MIEJSCE W POLSC
3. MICHAŁ SIERADZKI – 166 PUNKTÓW/236 PUNKTÓW - 36 MIEJSCE W POLSC
4. NIKOLA RZEPIŃSKA – 154 PUNKTY/236 PUNKTÓW – 42 MIEJSCE W POLSCE
5. NATALIA STANKIEWICZ – 142 PUNKTY/236 PUNKTÓW – 48 MIEJSCE W POLSCE
6. ERYK RZEPIŃSKI - 142 PUNKTY/236 PUNKTÓW – 48 MIEJSCE W POLSCE

KLASA V

1. JAKUB ŚWIDERSKI - 142 PUNKTY/238 PUNKTÓW- 49 MIEJSCE W POLSCE
2. KRYSTIAN KILANOWSKI - 140 PUNKTÓW/238 PUNKTÓW - 50 MIEJSCE W POLSCE
3. MARTA ŻEBROWSKA – 130 PUNKTÓW/238 PUNKTÓW - 55 MIEJSCE W POLSCE
4. ADAM LEWANDOWSKI – 124 PUNKTY/238 PUNKTÓW – 58 MIEJSCE W POLSCE
5. NIKOLA TATAREWICZ 148 PUNKTÓW/240 PUNKTÓW - 47 MIEJSCE W POLSCE

KLASA VI

1. MAJA KWIATKOWSKA - 162 PUNKTY/238 PUNKTÓW - 39 MIEJSCE W POLSCE
2. KLAUDIA BIELECKA - 156 PUNKTÓW/ 238 PUNKTÓW - 42 MIEJSCE W POLSCE
3. WERONIKA RANISZEWSKA -156 PUNKTÓW/238 PUNKTÓW - 42 MIEJSCE W POLSCE
4. ŁUKASZ JARĘBSKI – 154 PUNKTY/ 238 PUNKTOW - 43 MIEJSCE W POLSCE
5. KAMILA DZIĘGIELEWSKA 152 PUNKTY/ 238 PUNKTOW - 44 MIEJSCE W POLSCE
6. MATEUSZ SIERADZKI 138 PUNKTÓW/ 238 PUNKTÓW - 52 MIEJSCE W POLSCE

Maksymalna liczba punktów do zdobycia w kl. IV wynosiła 236, minimalna 114 p., średnia 177 p., w klasie V maksimum 238 p., minimum 98 p., średnia 158 p., w klasie VI – maksimum: punktów to: 238 p., minimalna 118 p., średnia 168 p..

Średnią ilość punktów przekroczył tylko jeden uczeń z klasy IV: Piotr Sikorski.

Na podstawie analizy porównawczej wyników osiągnięć uczniów naszej szkoły z wynikami uczestników konkursu w całej Polsce  przyznano następujące miejsca w szkole:

I miejsce: Piotr Sikorski klasa IV.

II miejsce: Natalia Spiżyk klasa IV

III miejsce: Michał Sieradzki klasa IV.

Opracowała organizatorka konkursu

Halina Zdzienicka



 
X EDYCJA KONKURSU POETYCKIEGO

Nasz uczeń kl. V Arkadiusz Stawicki zajął III miejsce w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Krzysztofa Kolbergera „Czaruję słowami o swoich radościach nie-radościach” op. p. Katarzyna Sławińska. Arek wysłał na konkurs wiersz pt. „Samotność”.

 

 

 


 
,,Natura w różnych odsłonach" konkurs

Z przyjemnością informujemy, iż uczennica naszej szkoły Nikola Tatarewicz wzięła udział w konkursie plastycznym  „ Natura w różnych odsłonach -  TROP NATURY , skarbiec przyrody województwa  kujawsko- pomorskiego. W pierwszym etapie konkursu praca Nikoli została zakwalifikowana do głosowania online.

Oto wyniki finałowe konkursu:

Kategoria wiekowa: Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych

Spośród 50 prac internauci poprzez głosowanie wyłonili zwycięzców:

I miejsce             Nikola Tatarewicz

GRATULUJEMY  ZWYCIĘSTWA!

Poniżej obraz laureatki: Nikoli Tatarewicz

 
Konkurs,,Niezwykła gra planszowa"

Klasa trzecia wraz z wychowawcą P. Pauliną Jedyńską przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu na "Niezwykła grę palnszową"

OTO WYNIK OGŁOSZONA NA STRONIE www.zycieszkoly.com.pl

 

Wyniki konkursu STWÓRZ ZE SWOJĄ KLASĄ NIEZWYKŁĄ GRĘ PLANSZOWĄ!

 

 

Dziękując za udział wszystkim uczestnikom konkursu na najciekawszą grę planszową przedstawiamy Państwu zwycięzców. W ocenie jury dwie gry okazały się najbardziej oryginalne i pobudzające wyobraźnię – zarówno pod względem samego pomysłu, jak i estetyki wykonania. W związku z tym jury postanowiło przyznać dwie pierwsze nagrody.

Laureaci konkursu:Klasa III i Pani Paulina Jedyńska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Fabiankach za grę dydaktyczną „Zwierzęta w podróży po świecie”.

 

Kliknij, aby przeczytać i zobaczyć więcej!



 
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO ,,OLIMPUS"

SESJA JESIENNA 2013

KLASA IV

PIOTR SIKORSKI 176 PUNKTÓW/234 PUNKTY - 30 MIEJSCE W POLSCE

NATALIA SPIŻYK 174 PUNKTY/234 PUNKTY - 31 MIEJSCE W POLSCE

NATALIA STANKIEWICZ 162 PUNKTY/ 234 PUNKTY - 37 MIEJSCE W POLSCE

KLASA V

NIKOLA TATAREWICZ 148 PUNKTÓW/240 PUNKTÓW - 47 MIEJSCE W POLSCE

JAKUB ŚWIDERSKI 144 PUNKTY/240 PUNKTÓW- 49 MIEJSCE W POLSCE

OLIWIA POLITOWICZ 144 PUNKTY/240 PUNKTÓW - 49 MIEJSCE W POLSCE

KRYSTIAN KILANOWSKI - 142 PUNKTY/240 PUNKTÓW - 50 MIEJSCE W POLSCE

KLASA VI

WERONIKA RANISZEWSKA 236 PUNKTÓW/ 238 PUNKTÓW- 2 MIEJCE W POLSCE - DYPLOM LAUREATA, NAGRODA KSIAŻKOWA

KLAUDIA BIELECKA 176 PUNKTÓW/ 238 PUNKTOW - 32 MIEJSCE W POLSCE

MAJA KWIATKOWSKA - 160 PUNKTÓW/238 PUNKTÓW - 40 MIEJSCE W POLSCE

ŁUKASZ JARĘBSKI 156PUNKTÓW/ 238 PUNKTÓW - 42 MIEJSCE W POLSCE

MATEUSZ SIERADZKI 144 PUNKTY/ 238 PUNKTÓW - 48 MIEJSCE W POLSCE

ADAM WNUKIEWICZ 140 PUNKTÓW/ 238 PUNKTÓW - 50 MIEJSCE W POLSCE

KAMILA DZIĘGIELEWSKA 124 PUNKTY/ 238 PUNKTOW - 58 MIEJSCE W POLSCE

Organizator konkursu:

Nauczyciel języka niemieckiego - Halina Zdzienicka


 
«pierwszapoprzednia51525354555657585960następnaostatnia»