DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 19 maja obchodziliśmy w naszej szkole kolejną edycję DNI JĘZYKÓW OBCYCH, której w tym roku przyświecało hasło: ,Z Angielskim i Niemieckim w Centrum Europy”. Dzień ten miał na celu przede wszystkim podkreślenie nauczania i uczenia się różnych języków oraz motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego i języka niemieckiego.Obchody uroczystości uświetniła europejska baśń ludowa ,,Kot w butach” Charles’a Perraulta przedstawiona w języku angielskim przez uczniów klasy IV pod opieka nauczyciela p. Darii Kubiaczyk.Ponadto uczniowie klasy VI -ŁUKASZ JARĘBSKI i WERONIKA RANISZEWSKA zaprezentowali wiersz w języku niemieckim Uwe Timm'a ,,Erziehung" (,,Wychowanie").W tym dniu dowiedzieliśmy się również, jaką wiedzę i sprawność w posługiwaniu się językiem niemieckim prezentują uczniowie klas IV-VI podczas quizu, który został przygotowany przez nauczyciela języka niemieckiego p. Halinę Zdzienicką.

A oto wyniki quizu:

I miejsce - klasa V, reprezentowana przez uczniów:

Nikola Kornacka, Julia Kocińska, Adam Lewandowski,

II miejsce – klasa IV, reprezentowana przez uczniów:

Piotr Sikorski, Michał Sieradzki, Kacper Wołowski,

III miejsce – klasa VI, reprezentowana przez uczniów:

Kamila Dzięgielewska, Maja Kwiatkowska, Weronika Raniszewska.

Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wydawnictwo LektorKlett z Poznania.

Tego dnia odbył się również II etap Konkursu języka angielskiego pod patronatem GREENWICH dla uczniów,którzy wzięli udział w części pisemnej, uzyskali najlepsze wyniki i zostali zakwalifikowani do udziału w etapie ustnym na II poziomach:

I poziom klasa IV
II poziom klasy V i VI.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I poziom – klasa IV:

I miejsce – Piotr Sikorski

II miejsce – Kacper Karbowski

III miejsce – Nikola Rzepińska.

II poziom klasy V i VI

I miejsce - Klaudia Bielecka

II miejsce - Weronika Raniszewska

III miejsce - Maja Kwiatkowska

Sponsorem bardzo atrakcyjnych nagród dla dzieci biorących udział na obu poziomach konkursu była Szkoła Języków Obcych GREENWICH we Włocławku, która ufundowała za:

I miejsce roczny kurs języka angielskiego
II miejsce - półroczny kurs języka angielskiego
III miejsce - słowniki do języka angielskiego

Nagrody wręczyła uczniom zaproszona na uroczystość Pani Anna Hawrasz-Modrzejewska - Prezes Zarządu.