TYDZIEŃ BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Obchody światowego święta bibliotek szkolnych zostały zainicjowane w roku 1999 przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Z roku na rok coraz więcej polskich bibliotek szkolnych włącza się do jego obchodów. Bibliotekarze wykazują wiele inwencji i pomysłowości, by zrobić to w sposób niekonwencjonalny i atrakcyjny. W tym roku szkolnym 2014/2015 i my w sposób szczególny uczciłyśmy to święto. Na temat tego święta pojawiły się informacje okolicznościowe gazetki biblioteki na korytarzu szkoły oraz hasło informujące o tygodniu święta biblioteki szkolnej.

21 października       Młodzież z Fabianek zwiedziła MBP czytaj więcej

22 października odbyło się spotkanie z poetką regionalną panią Jowitą Sorel w oddziale przedszkolnym oraz w klasach I-VI. Pani Sorel czytała dzieciom wybrane utwory (wiersze, opowiadania) własnego autorstwa.

24 października uczniowie klasy I wzięli udział w zajęciach z edukacji czytelniczej i medialnej, na których poznali bibliotekę szkolną i jej przeznaczenie, regulamin, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki oraz po raz pierwszy nauczyli się wypożyczać.

Od 20 do 24 października została zorganizowana akcja ,,Podaruj książkę bibliotece szkolnej” podczas której zebrano dziesięć książek, w tym trzy lektury szkolne.

W związku z uroczystością obchodów Tygodnia Biblioteki szkolnej zostały ogłoszone konkursy dla poszczególnych klas I-VI.

- W konkursie plastycznym na najładniejszą zakładkę do książki zwycięzcami z klasy I zostali:

I miejsce: Natalia Bigoszewska

II miejsce: Amelia Kornacka

III miejsce: Aleksandra Politowska

- Konkurs na najciekawszą okładkę do książki został ogłoszony w klasie II.

Laureatem konkursu została Julia Osińska.

II miejsce: Sandra Tobolska

III miejsce: Julia Śląskiewicz

- W konkursie tematycznym dla klasy III ,,Czy znasz baśnie? Uczestniczyła cała klasa. Troje uczniów rozwiązało 100 % testu konkursowego, w związku z tym przyznano wszystkim I miejsce.

Laureaci to: Hanna Gawrońska, Oliwia Lipińska, Katarzyna Reszczyńska.

W klasie IV został przeprowadzony konkurs na najciekawszy plakat promujący bibliotekę szkolną i czytelnictwo książek.

I miejsce: Izabela Rzepińska

II miejsce: Alicja Kubacka

III miejsce: Kacper Kubacki

Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną ph. ,,Biblioteka moich marzeń” został przeprowadzony w klasie V. W tym konkursie wzięło tylko dwoje uczniów.

Laureatem konkursu został Eryk Rzepiński.

II miejsce: Nikola Rzepińska.

W konkursie na najciekawsze opowiadanie pod tytułem ,, Biblioteka moich marzeń” wzięło 8 osób z klasy VI.

I miejsce: Antoni Szczepański

II miejsce: Oliwia Politowicz

III miejsce: Zuzanna Chojnicka

27 pażdziernika odbyło się również pasowanie pierwszoklasistów na czytelników.