Projekt edukacyjny ,,Dzień Postaci z Bajek"

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.

Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Organizacją bajkowego święta zajęły się p. Paulina Jedyńska, Małgorzata Krutulska, Marlena Bejger - Olszewska. Na korytarzu szkolnym  przygotowaliśmy wystawkę książek, dekorację bajkową.

Dnia 5 XI 2015r. nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in. księżniczki, Czerwonego Kapturka, Królową Śniegu, Jasia i Małgosię, krasnoludków i inne postacie bajkowe.

Aby uczcić ten dzień zorganizowaliśmy bajkowe spotkanie, w którym udział wzięli uczniowie klas 0- III.  Spotkanie rozpoczęliśmy przedstawieniem teatralnym przygotowanym przez uczniów klasy drugiej i trzeciej pt. "W krainie baśni". Następnie przedstawiono prezentację multimedialną o W. Disney'u. W dalszej części uroczystości poszczególne klasy zaprezentowały piosenki oraz wykazywały się znajomością treści bajek w quizie. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały bajkowe przebrania.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki.

Dziękujemy wszystkim życzliwym osobom za pomoc w organizacji Dnia Postaci z Bajek w naszej szkole. Dziękujemy nauczycielom i dzieciom.