Wycieczka do Zoo Safari w Borysewie

W dniu 15 czerwca 2016r. uczniowie klasy I, III i IV byli na wycieczce w Zoo Safari. Ogród Zoologiczny Zoo Safari Borysew to wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce niedaleko Uniejowa.

Można tam stanąć twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami z całego świata. Zoo zajmuje obszar 22 hektarów, na którym zgromadzone jest ponad 400 zwierząt reprezentujących 85 gatunków z 5 kontynentów. Można tu oglądać m.in tygrysy bengalskie, antylopy, małpy, bawoły, tapira, zebry, kangury, kajmany czy wielbłąda dwugarbnego. W ZOO żyją także zwierzęta zamieszkujące świat wodny, m.in. ptactwo wodne, żółwie czy foka Dawida.

Dzieci miały możliwość zwiedzania ogrodu kolejką, dzięki czemu mogły zobaczyć całe zoo. Ogromną atrakcją upodobaną przez nasze dzieci była Figlarnia – bajkowa kraina zabaw dla dzieci. Mogły tam zjeżdżać z dmuchanej dziewięciometrowej zjeżdżalni, zanurkować w basenie z piłeczkami oraz przejść przez dmuchaną gąsienicę kryjącą liczne atrakcje. W Mini Zoo dzieci miały możliwość karmienia zwierząt takich jak: kozy, owieczki kameruńskie, alpaki, świnki czy osiołki. Niezapomnianych wrażeń dostarczył wszystkim seans filmowy w wymiarze 7D.

Wyjazd był bardzo udany, a każdy uczestnik przywiózł do domu interesujące pamiątki oraz niesamowite wspomnienia.

Zobacz galerię zdjęć