Alarm ewakuacyjny z udziałem OSP w Bogucinie

W dniu 14 czerwca 2016 roku odbył się w naszej szkole próbny alarm ewakuacyjny z udziałem przedstawicieli Straży Pożarnej, którzy monitorowali i pomagali w przebiegu sprawnej ewakuacji.

Jego celem było sprawdzenie stopnia przygotowania do działań w sytuacji zagrożenia – pożaru.  W akcji uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły. Ewakuacja przebiegała sprawnie. Uczniowie pod nadzorem nauczycieli opuścili pomieszczenia i udali się na miejsce zbiórki, którym był teren boiska szkolnego. Wszyscy nauczyciele, mający pod opieką uczniów, złożyli dyrektorowi szkoły raport. Przybyli na miejsce strażacy dokonali  sprawdzenia budynku oraz „pokazowej” reanimacji jednego z uczniów.

Dyrektor Szkoły wraz z Gronem  Pedagogicznym

składa serdeczne podziękowania członkom

jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogucinie

za udział oraz  sprawne przeprowadzenie próbnej akcji ewakuacyjnej.