SZKOLNY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

W dniu 16 czerwca w naszej szkole odbywał się SZKOLNY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY. Autorkami scenariusza obchodów  i zarazem jego koordynatorem były:pedagog szkolny p. M. Bejger -Olszewska.

Celem organizowania tej inicjatywy było kształtowanie u uczniów postaw zmierzających do eliminowania zachowań agresywnych i propagowanie zachowań sprzyjających rozwijaniu pozytywnych relacji koleżeńskich. Nauczyciele klas I-III rozmawiali z dziećmi na temat złości, agresji, przemocy. Uczniowie zastanawiali się nad tym jakie pozytywne i negatywne skutki ma okazywanie złości zarówno dla innych osób, jak i dla nich samych, brali udział w quizie na temat  agresji Zastanawiali się nad konstruktywnymi sposobami radzenia sobie ze złością, a także nabywali umiejętność okazywania tego uczucia innej osobie w taki sposób, by nie sprowokować kłótni, a rozwiązać problem. Uczniowie tych klas wzięli czynny udział w konkursie plastycznym pt. " Stop Przemocy" , który został rozstrzygnięty podczas apelu profilaktycznego. Wszyscy uczniowie mieli możliwość zapoznania sie ze szkolnym kodeksem przeciw przemocy wywieszonym na korytarzu szkolnym. Podczas apelu , który odbył sie w auli  osoby prowadzące apel przekazały takie  informacje, że należy bezwzględnie walczyć z wszelkimi przejawami agresji, przeciwstawić sie jej. Nie być obojętnym gdy jesteśmy świadkami przemocy. Każda osoba , która doświadcza przemocy ma prawo sie bronić, a sprawca przemocy powinien zawsze zostać ukarany. Uczniowie klas  III- V zaśpiewali piosenki o tematyce dot. apelu  W dalszej części spotkania uczniowie klas II -VI obejrzeli film pt. " Jeden krok" ukazujący skutki stosowania przemocy.