ŚWIĘTO MATEMATYKI 2016

Dnia 22 czerwca 2016 roku obchodziliśmy ,,Święto Matematyki’’. Był to dzień, w którym ,, Królowa Nauk’’ rządziła w naszej szkole. Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka.

Żyjemy w świecie liczb każdego dnia. Poprzez matematykę poznajemy również otaczające nas środowisko przyrodnicze. Dlatego też  uczniowie klas I-VI pod opieką swoich wychowawców wybrali się na wycieczkę do lasu, gdzie wzięli udział w zajęciach plenerowych.  Dokonywali różnorodnych pomiarów, m.in.: obwodów drzew, odległości między drzewami, znalezionych obiektów przyrodniczych oraz wielu innych. Po powrocie do szkoły uczniowie uczestniczyli w rozwiązywaniu łamigłówek matematycznych, brali udział w grach dydaktycznych, a także wykorzystywali multimedialne programy komputerowe.

Uczniom bardzo podobała się matematyka ukazana inaczej niż zwykle. Okazuje się, że matematyka nie musi być tak naprawdę nudna i trudna, ale na pewno jest konieczna do funkcjonowania w dzisiejszym świecie.

W przyszłym roku szkolnym zamierzamy kontynuować obchody

Święta Matematyki.