Spotkanie z policjantem w kl. 0 - III

„Bezpieczna droga do szkoły”

13 października 2016 r. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantami Komisariatu  Policji w Fabiankach. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze zaprezentowali uczniom film edukacyjny, dzięki któremu przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcali do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegali najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni oraz kontaktami z nieznajomymi.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się też dobra znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie otrzymali znaczki odblaskowe.

Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.