Światowy Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to zupełnie wyjątkowy przyjaciel z dzieciństwa. Wierny, kochany, zawsze gotowy do przytulenia, cierpliwy powiernik dziecięcych sekretów.
25 listopada 2016 roku z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w klasach 0-II odbyły się różnorodne zajęcia edukacyjno-rozrywkowe związane z postacią misia.

Wszystkie dzieci przyniosły z domu ulubione maskotki i razem z nimi wysłuchały opowieści o historii powstania pluszowego misia. Nie zabrakło też luźnej pogadanki o tych miłych przytulankach. Każde dziecko zaprezentowało swojego pluszaka i opowiedziało w jakich okolicznościach go otrzymało. Następnie czytaliśmy wierszyki o misiach, oglądaliśmy bajki, śpiewaliśmy piosenki oraz tańczyliśmy. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze.

W związku z obchodami tego szczególnego dnia wybraliśmy się także na zajęcia edukacyjne do Gminnej Biblioteki Publicznej w Fabiankach. Dzieci miały możliwość przekonania się, że misie to nie tylko pluszaki, ale również bohaterowie wielu wierszyków, książek oraz filmów. Pani bibliotekarka czytała dzieciom fragmenty najpopularniejszych książek. Następnie zaprezentowała książki, które można znaleźć na bibliotecznych półkach, a w których głównym bohaterem jest właśnie „Miś”.

Na zakończenie spotkania stwierdziliśmy zgodnie, że świat bez naszych pluszowych przyjaciół byłby bardzo szary i smutny.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.