Ekologiczny Konkurs Malarski

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach do Ekologicznego Konkursu Malarskiego organizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej we Włocławku. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem: „ Na wielkiej łące”.

Uczniowie mieli możliwość popisania się swoimi umiejętnościami malarskimi i ciekawymi pomysłami. Prace wykonane były różnymi technikami: akwarelami, kredkami pastelowymi i farbami plakatowymi. Oceniało je jury złożone z artystów plastyków. Na konkurs do Galerii wpłynęło ponad 500 prac z 60 placówek regionu: przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i kół plastycznych. Naszą szkołę reprezentowały prace: Julii Ślązkiewicz, Sandry Tobolskiej, Wiktorii Turskiej, Magdaleny Skibińskiej, Oliwii Skrzypińskiej, Izabeli Rzepińskiej i Wiktorii Manowskiej. Praca Julii Ślązkiewicz została zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej. Uroczyste otwarcie wystawy, wręczenie nagród, upominków i dyplomów miało miejsce 9 grudnia 2016r w gmachu Galerii Sztuki Współczesnej.  Praca Juli zawisła w Salonie Młodych wśród innych wyróżnionych prac. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy!

opiekun konkursu: Barbara Bałuta