Spotkanie autorskie w ramach projektu edukacyjnego ,,Tydzień Biblioteki Szkolnej"

 

W dniu 23.03.2017 r.  w naszych szkolnych progach pojawiła się niezwykła osobowość. Swoją obecnością zaszczycił nas bowiem pan Jan Bielicki. Człowiek, dla którego określenie znawca gminy Fabianki jest najlepszym mianem. To on w ostatnim czasie – po iście benedyktyńskiej pracy – wydał swoiste kompendium wiedzy na temat swoich rodzinnych stron. Jego książka zatytułowana ,,Fabianki i okolice. Materiały do dziejów” – to prawdziwa skarbnica wiedzy o historii gminy.

Dzisiaj pan Jan daje nam dobry przykład. Pokazuje, że należy szanować swoje korzenie, pielęgnować i kochać swoją ,,Małą Ojczyznę”. To ważne, ponieważ dom rodzinny jest swoistym przedsionkiem dorosłości. Za młodu kształtuje w nas podstawowe wartości, dlatego należy o nim zawsze pamiętać.

 

Pan Jan Bielicki, to nie tylko były mieszkaniec Gminy Fabianki, ale również były uczeń naszej szkoły, człowiek o niezwykłej pasji – genealogii połączonej z historią regionu. Dużo można mówić o pasji Pana Jana, jednakże najlepiej on sam przybliżył nam swoją sylwetkę i owoc dokonanej pracy.

Na koniec spotkania pan Jan Bielicki przekazał  na ręce pani Dyrektor Szkoły dla biblioteki swoją autorską książkę  ,,Fabianki i okolice. Materiały do dziejów”.

Zobacz galerię zdjęć