Podsumowanie projektu edukacyjnego ,,Tydzień Biblioteki Szkolnej"

W związku z uroczystością obchodów Tygodnia Biblioteki szkolnej został ogłoszony konkurs literacko – plastyczny ,,Tworzymy własną książkę – wędrująca książka” dla  klas I- VI, który został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych:

Klasy I - III

I miejsce: kl. I

II miejsce: kl. II

III miejsce: kl. III

Klasy IV-VI

I miejsce: kl. IV

II miejsce: kl. VI

III miejsce: kl. V

17 marca uczniowie klas IV-VI pojechali do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Warszawskiej we Włocławku, gdzie  zwiedzili wszystkie działy udostępniania dla czytelników. Zapoznali się ze specyfiką pracy Czytelni Prasy i Czytelni Ogólnej oraz Filii Książki Mówionej. W Filii Dziecięcej nr 1 i w Wypożyczalni Centralnej dowiedzieli się jak można zapisać się do biblioteki i jakie są zasady korzystania z księgozbioru. Młodzież miała możliwość praktycznego wyszukiwania książek przy pomocy katalogu on-line. Dowiedziała się także o działalności kulturalnej i wydawniczej prowadzonej przez MBP.

23 marca 2017 r. odbyło się spotkanie z pisarzem regionalnym panem Janem Bielickim.

27 marca uczniowie klasy I wzięli udział w zajęciach z edukacji czytelniczej i medialnej, na których poznali bibliotekę szkolną i jej przeznaczenie, regulamin, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki oraz po raz pierwszy nauczyli się wypożyczać.

28 marca odbyło się przedstawienie pt ,,Dziwna przygoda w bibliotece" oraz Pasowanie na czytelników uczniów klasy I.

Biblioteka szkolna zorganizowała akcję ,,Podaruj książkę bibliotece szkolnej” podczas której zebrano 22 książki.