ŚWIĘTO MATEMATYKI 2017

Dnia 20 czerwca 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole ,,Święto Matematyki’’. Za główne cele obraliśmy sobie: popularyzowanie matematyki, uświadamianie uczniom faktu, że matematyka może być barwna i wesoła, ale także pobudzanie uczniów do aktywności twórczej, wyzwalanie i wzmacnianie motywacji do nauki oraz „ożywienie” życia szkolnego. Ważnym zadaniem było także uświadomienie uczniom, że lepiej funkcjonuje się w życiu codziennym, jeśli zna się podstawy matematyki.

Dlatego też, jak co roku  uczniowie klas I-VI pod opieką swoich wychowawców wybrali się na wycieczkę do lasu, gdzie wzięli udział w zajęciach plenerowych.  Dokonywali różnorodnych pomiarów, m.in.: obwodów drzew, odległości między drzewami, znalezionych obiektów przyrodniczych oraz wielu innych.

Świętując Dzień Matematyki chcieliśmy podkreślić, że matematyka, to nie tylko trudne zadania, ,,suche liczby” i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa

i pasjonująca przygoda.

Matematyka potrafi być także ciekawa i niezmiernie przyjemna.