21 czerwca wybraliśmy się wraz z opiekunami na wycieczkę do Warszawy.

Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od niezwykle ważnych obiektów – sali sejmowej oraz TV. Następnie pani przewodnik zaprowadziła nas pod Zamek Królewski.

Podziwialiśmy piękno budynku zbudowanego w stylu barokowo – klasycystycznym. Od  Kolumny Zygmunta ruszyliśmy do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie akurat odbywała się zmiana warty.
Z Placu Piłsudskiego udaliśmy się na Rynek Starego Miasta,  na środku którego stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. W drodze do autokaru przeszliśmy przy Barbakanie i udaliśmy się pod Pomnik Małego Powstańca,  pani przewodnik opowiedziała nam o losach polskich dzieci i młodzieży w okresie okupacji.

Po pełnym wrażeń dniu wróciliśmy do swoich domów. Uważamy, że wycieczka była udana. Zobaczyliśmy wiele atrakcyjnych miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy wiele zdjęć. Mimo zmęczenia i wielu wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, że miasto to odwiedzimy jeszcze nie jeden raz.

Zobacz galerię zdjęć