Zielona szkoła w Górznie

W dniach 30.11 – 01.12. 2017r.  przebywaliśmy w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Wilga” w Górznie, pod opieką pani Barbary Bałuty, Darii Kubiaczyk, Katarzyny Sławińskiej i pana Przemysława Strzeleckiego.  To był nasz kolejny wyjazd do tej pięknej miejscowości. Kiedy dotarliśmy na miejsce spotkała nas miła niespodzianka. Spadł pierwszy śnieg i zrobiło się wokół bajecznie, zimowo, magicznie. Otaczający ośrodek krajobraz przybrał zimową szatę. Po raz pierwszy odwiedziliśmy Górzno o tej porze roku. Uczniowie klas  IV – VII wzięli udział w warsztatach ekologicznych. Tym razem edukacja dotyczyła przyczyn i skutków powodzi oraz sposobów zabezpieczenia się przed tym groźnym żywiołem. Była to również świetna okazja do integracji społeczności uczniowskiej. We wspaniałych nastrojach wróciliśmy do swoich domów i szkolnych obowiązków.