Spotkanie z policjantami w kl. 0-III

Ferie zimowe to przede wszystkim czas wypoczynku i zabaw dla dzieci i młodzieży. Nieprzemyślane i lekkomyślne mogą jednak zakończyć się tragicznie. Dlatego też, lokalni policjanci prowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszym pociechom w tym szczególnym okresie.
W trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w dniu 06.02.2018r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne uczniów klas 0-III z udziałem policjantów Komisariatu  Policji w Fabiankach. Funkcjonariusze przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówili z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Natomiast dzieci, które pozostają w domach zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Panowie policjanci przypomnieli uczniom numery alarmowe oraz poruszyli kwestię obowiązkowego noszenia odblasków po zmroku.
Aby ferie były radosne i udane, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących zarówno podczas zorganizowanego wypoczynku, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

 

Zobacz galerię zdjęć