Obchody Dnia Języka Ojczystego

6 kwietnia 2018 r. odbyły się w naszej szkole Obchody Dnia Języka Ojczystego. Ważne jest, abyśmy pamiętali jak istotne jest szanowanie języka ojczystego. POLSZCZYZNA- to symbol naszej tożsamości narodowej, to co nas Polaków łączy, dlatego jesteśmy winni troszczyć się o nasz język ojczysty – bo jest to nasze dziedzictwo kulturowe.

Z tych ważnych powodów nasi uczniowie włączyli się w obchody Światowego Dnia Języka Ojczystego biorąc udział w różnych zmaganiach indywidualnych i klasowych.

Na apelu podsumowującym wcześniejsze działanie wyłoniono mistrzów i wicemistrzów kaligrafii w kl. II i III:
Mistrz kaligrafii Maksymilian Stankiewicz kl. II, Bartłomiej  Burakowski kl. III
Wicemistrz kaligrafiiBartosz Pałucki kl. II, Wojciech Tumiński kl. III

W klasach IV-VII wyłoniono mistrzów ortografii i dykcji:
Mistrz ortografii - Natalia Bigoszewska kl. IV
Mistrz dykcjiDamian Piotrowski kl. V

W kategorii pięknego czytania w kl. IV-V oraz VI-VII wyłoniono  mistrzów i wicemistrzów:
Mistrz pięknego czytaniaDamian Piotrowski kl. V, Marcel Montewka kl. VI
Wicemistrz pięknego czytaniaJulia Niemczyk kl. IV, Oliwia Skrzypińska kl. VII

Po rozgrzewkach indywidualnych ogłoszono wyniki konkursów klasowych:

• konkurs Wiedzy o Polsce i Polakach:

- I miejsce uczniowie kl. VII

- II miejsce uczniowie kl. VI

- III miejsce uczniowie kl. V

- IV miejsce uczniowie kl. IV

• konkurs plastyczny – plakat pt. „Światowy Dzień Języka Ojczystego promujący tradycje i kulturę ojczystą:

- I miejsce – uczniowie kl. V

- II miejsce – uczniowie kl. VII

- III miejsce – uczniowie kl. IV

- IV miejsce – uczniowie kl. VI

Pamiętajmy o tym, aby pielęgnować naszą polszczyznę nie tylko 21 lutego, ale przez cały rok.