Podsumowanie projektu POLSKA – NASZ KRAJ. BĄDŹ PATRIOTĄ

 

27 kwietnia 2018 r. odbyło się w szkole podsumowanie projektu edukacyjnego o charakterze patriotycznym.

Celem projektu było: określenie znaczenia słowa – patriotyzm w przeszłości i współczesności, rozwijanie uczuć i postaw patriotycznych, przypomnienie znaczenia i formy plastycznej symboli narodowych, zastosowanie środków plastycznych we własnych kompozycjach, rozwijanie umiejętności literackich i dziennikarskich.

W ramach projektu: POLSKA – NASZ KRAJ. BĄDŹ PATRIOTĄ uczniowie klas IV-VII m.in. wykonali gazetkę z okazji Narodowego Święta Konstytucji i Dnia Flagi, uzupełniali treściami patriotycznymi elementy puzzli w połączeniu tworzących Polskę, pisali wiersze nt. „Moja wieś 100 lat po odzyskaniu niepodległości”, przeprowadzili wywiady nt.: Jak Polacy obchodzą Święta narodowe i w jakich sytuacjach są dumni ze swego kraju.

Uroczystość zakończyła p. Dyrektor rozdając zwycięzcom konkursów dyplomy i nagrody, pozostałym uczniom i nauczycielom dziękując za realizację projektu.

 

Zobacz galerię zdjęć