HANIA KWIATKOWSKA - LAUREATKĄ MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO W „WIERSZOLANDII XVIII”

Dnia 10 maja 2018 roku w S.P. nr 23 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Włocławku odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „W Wierszolandii XVIII”.

W konkursie uczestniczyli uczniowie z klas I-III ze szkół podstawowych Włocławka i powiatu włocławskiego. Jury oceniało uczestników według kryteriów: poprawna wymowa, indywidualna interpretacja wiersza, strój i dobór rekwizytów, ogólne wrażenie.
Po przesłuchaniu uczestników Jury wyłoniło zdobywców I, II i III miejsca oraz trzy wyróżnienia.

Reprezentantka naszej szkoły, uczennica klasy II – HANNA KWIATKOWSKA ZDOBYŁA I MIEJSCE!

Hania recytowała wiersz Juliana Tuwima „Ptasie radio”, zwracając uwagę nie tylko na poprawną wymowę i intonację, ale również ruch sceniczny.

Warto podkreślić, że to już czwarty sukces Hani w tym roku w dziedzinie recytacji: I MIEJSCE w konkursie szkolnym w kategorii klasy drugiej, MISTRZ RECYTACJI w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Czarodziej słowa – Julian Tuwim” , MISTRZ RECYTACJI w VIII edycji Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego „Pokaż się słowem” oraz I MIEJSCE w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „W Wierszolandii XVIII”.


Czterokrotnej laureatce i jej rodzicom  gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Zachęcamy do kontynuowania przygody z poezją oraz rozwoju predyspozycji aktorskich.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uczennicy  do konkursów.

 

Zobacz galerię zdjęć