Wizyta oddziału przedszkolnego w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli

Dbałość o bezpieczeństwo, zdrowie i aktywność fizyczną jest jednym z podstawowych zadań wychowania przedszkolnego. Dzieci wraz z wychowawcą i pedagogiem w dniu 15 maja uczestniczyły w warsztatach „Ruch to zdrowie” z czujnikami Pasco oraz w zajęciach bibliotecznych „Bajka z robotami”, które odbyły się w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.  Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia możliwości swojego organizmu, wytrzymałości i zwinności.  Ciekawiło ich, co dzieje się z ich ciałem podczas wysiłku fizycznego, dokonywali obserwacji pod mikroskopem, badali i porównywali temperaturę ciała, puls oraz siłę nacisku podczas skoków. Równie ciekawe zajęcia odbyły się z użyciem mini robotów  Ozobot. Roboty kodowały kolory, a dzieci mogły obserwować ruch i prędkość, poruszających się po ich rysunkach robotów. Doświadczając, sprawdzając i analizując mogły wyjaśnić wiele zjawisk zachodzących w ich ciele, co było dla nich fascynującym przeżyciem.