Dzień Polskiej Niezapominajki

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja. Poprzez upamiętnianie dnia Niezapominajki staramy się rozbudzać w dzieciach miłość i szacunek do otaczającej przyrody oraz kształtować w maluchach pozytywne uczucia i postawy przyjaźni i serdeczności.

W Szkole Podstawowej w Fabiankach z tej okazji odbył się Konkurs plastyczny „Niezapominajka”. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3 szkoły podstawowej wykonały wiele ciekawych prac plastycznych różnymi technikami i z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych oraz z recyklingu. Oto lista zwycięzców:

W kategorii: odział przedszkolny i uczniowie klasy I

I miejsce  - Lena Rzepińska – uczennica klasy I

II miejsce – Alicja Pyzdrowska – oddział przedszkolny

III miejsce – Anna Turska – oddział przedszkolny

Wyróżnienie – Oliwier Sarwiński  - oddział przedszkolny

W kategorii klas  II i III

I miejsce  - Bartłomiej Burakowski – uczeń klasy III

II miejsce – Natalia Grabowska – uczennica klasy II

III miejsce – Maja Tyszkiewicz – uczennica klasy III

Wyróżnienie – Oliwier Jarzyński  -  uczeń klasy III

 

Gratulujemy wygranym i dziękujemy wszystkim dzieciom za wykonane na konkurs prace.

Organizator konkursu: Karina Moraczewska


Dzieci z oddziału przedszkolnego, także odchodziły Dzień niezapominajki. Tego dnia przypomniały sobie o naszej pięknej przyrodzie, o bliskich i byciu dobrym i uczynnym. Dzieci wykonały laurki dla bliskiej osoby różnymi technikami i otrzymały symboliczne słodkie niezapominajki, które miały im przypominać o wszystkich ważnych słowach, które usłyszały w tym dniu.

 

Zobacz galerię zdjęć