Wycieczka do Torunia kl. I-III

W dniu 15 czerwca 2018 roku odbyła się szkolna wycieczka do Torunia. Wzięli w niej udział  uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami. W programie wycieczki najważniejszą atrakcją była wizyta w Centrum Nowoczesności - Młyn Wiedzy. To bardzo nowoczesne, interaktywne centrum, które oferuje zwiedzającym bogatą ofertę z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, geografii. Uczniowie poprzez zabawę, badania i doświadczenia poznawali tajniki wiedzy, np.: działanie wodnego młyna, kapsuły galaktycznej czy możliwości wykorzystania podczerwieni. Na koniec wszystkie klasy miały możliwość zbudowania zamków warownych z ogromnych klocków oraz zabawy w świecie iluzji. Po zwiedzaniu i nauce nadszedł czas na relaks. W tym celu udaliśmy się do Centrum Rozrywki - Kinder Park. Po dotarciu na miejsce i zapoznaniu się z regulaminem przebywania w obiekcie, dzieci oddały się fantastycznej zabawie. Zjeżdżały długimi i poskręcanymi tunelami wprost do basenu z kulkami, pokonywały tory przeszkód wspinając się na samą górę konstrukcji, czy też ścigały się na trzytorowej zjeżdżalni. Do dyspozycji dzieci były również trampoliny, armatki na sprężone powietrze, a także ogromne klocki z gąbki, z których można było zbudować zamek lub twierdzę obronną. Nie zabrakło również pysznych przekąsek oraz pamiątkowych zdjęć.

Dzień był pełen wrażeń oraz niezapomnianych doznań, a uśmiech do samego końca nie schodził z twarzy uczestników wycieczki.