„Matematyka, królowa wszystkich nauk” - obchody Dnia Matematyki w naszej szkole

Jak każdy wie, matematyka jest powszechnie nazywana królową nauk. Nie bez powodu. Pierwszy kontakt z matematyką człowiek ma już w przedszkolu. Uczymy się jej najwięcej i najdłużej, ponieważ przewija się ona w wielu innych przedmiotach szkolnych.

Jak na królową przystało, matematyka obchodzi swoje święto. W naszej szkole świętowaliśmy je 20 czerwca 2018 roku. Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka. Poprzez matematykę poznajemy również otaczające nas środowisko przyrodnicze. Dlatego też uczniowie klas I-VII pod opieką swoich wychowawców wybrali się na wycieczkę po najbliższej okolicy, gdzie wzięli udział w zajęciach plenerowych. Dokonywali różnorodnych pomiarów, m.in.: obwodów drzew, odległości między drzewami, znalezionych obiektów przyrodniczych oraz wielu innych.

Uczniom bardzo podobała się matematyka ukazana inaczej niż zwykle. Okazuje się, że matematyka nie musi być tak naprawdę nudna i trudna, ale na pewno jest konieczna do funkcjonowania w dzisiejszym świecie.