Bezpieczne wakacje - spotkanie z policjantami

W trakcie wakacji szczególnie ważne jest, aby najmłodsi wypoczęli i wrócili do swoich domów bezpiecznie. Wielu uczniów spędza wakacje w domu, często bez opieki dorosłych. W grupie rówieśników nie trudno
o nieodpowiedzialne i nieprzemyślane zabawy, które mogą skończyć się tragicznie. Dlatego podczas spotkania, które odbyło się w naszej szkole w dniu 18 czerwca policjanci przypomnieli uczniom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą, jak również na drodze, uwrażliwili na różne niebezpieczeństwa, a także kształtowali wyobraźnię oraz myślenie przyczynowo - skutkowe.

Funkcjonariusze przestrzegali uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Przypominali również uczniom o tym jak zachować się w sytuacjach trudnych, o zachowaniu własnego bezpieczeństwa, jak również powiadomieniu odpowiednich służb pod numerami alarmowymi.

Uczniowie klas 0-III mieli okazję przypomnieć sobie, jak należy postąpić, gdy potrzebujemy pomocy, w jaki sposób należy reagować w sytuacjach zagrożenia. Najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje - jak podkreślali wielokrotnie policjanci - jest zachowanie rozsądku i troska o bezpieczeństwo własne i innych. Podczas spotkania nie mogło również zabraknąć zaproszenia do policyjnego radiowozu.