Spotkanie w ramach doradztwa zawodowego ze strażakami OSP w Bogucinie

Każdy chłopiec marzy o tym, żeby zostać strażakiem. Okazało się, że i dziewczynki skrycie pragną włączyć sygnał wozu strażackiego i popędzić do pożaru. Dla uczniów naszej szkoły wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogucinie była więc spełnieniem dziecięcych marzeń. 24 września 2020 r. uczniowie klas 0-III mieli przyjemność spotkania z pracownikami pobliskiej jednostki strażackiej.

Celem wizyty było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru ich pracy, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.

Już samo wejście na teren szkolnego boiska wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw na widok wozu strażackiego. Panowie strażacy stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili dzieciom licznych atrakcji… Dzięki ich życzliwości, uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy, mieli oni możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Dzieci wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo-gaśniczych. Wielką uciechą dla naszych uczniów była możliwość przymierzenia elementów stroju strażaków, a także wejście do wozów strażackich. Atrakcji było naprawdę wiele! Na zakończenie wizyty dzieci, miały możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć, które stanowiły miły akcent fantastycznego spotkania. Po tak ciekawym spotkaniu, wszyscy uczniowie zgodnie przyznali, że zawód strażaka mimo licznych trudności i niebezpieczeństw bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłości chciałoby pracować w tym zawodzie.

Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogucinie za dostarczenie dzieciom niezapomnianych wrażeń, życząc tym samym, jak najwięcej udanych akcji ratowniczych

DZIĘKUJEMY!!!