Warsztaty w Centrum Edukacji Ekologicznej

W dniu 15.10.18 oraz 17.10.18 dzieci z klas 0-I pod opieką swoich wychowawców po raz kolejny odwiedziły Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Miały one okazję wzięcia udziału w różnorodnych warsztatach z zakresu edukacji ekologicznej dla poszczególnych grup wiekowych prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów.

Oddział przedszkolny (Grupa 4-5 latków oraz grupa 6-latków) - Jesień w przyrodzie. Zajęcia poświęcone fenologicznej zmianie pór roku. Dzieci poznały charakterystyczne zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie, a także uzyskały wiele informacji na temat przygotowań zwierząt do zimy. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie utrwalili zdobytą wiedzę poprzez zabawy edukacyjne. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania wykonali oryginalne wyklejanki grzybów z wykorzystaniem różnorodnych ziaren.

Kl. ITajemnice ula – życie pszczół. Zajęcia miały na celu uświadomienie uczniom znaczenia owadów w procesie zapylania oraz uświadomienie konieczności ochrony zapylaczy. Poprzez dopasowane do grupy wiekowej metody uczniowie poznali najważniejsze zapylacze, dowiedzieli się w jaki sposób zapylają one kwiaty, ile roślin użytkowych jest zależnych od owadów, dlaczego zapylacze są zagrożone i jak możemy je chronić. Podczas zajęć dzieci wytapiały świece z wosku pszczelego oraz miały możliwość degustacji produktów pszczelich.