Żywa lekcja historii

16.10.2018 r. do szkoły zawitali aktorzy „Agencji widowisk historycznych ARKONA”. Przedstawili żywą lekcję historii pod tytułem „Od powstania listopadowego do odzyskania Niepodległości". Te niesamowite zajęcia były jednym z wielu elementów, nawiązujących do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, realizowanych w naszej szkole.

Uczniowie mogli się przekonać, jak trudna była historia naszego Narodu, który – po 123 latach zaborów – rozpoczął swój wytrwały marsz ku niepodległości. Prowadzący „żywą lekcję” krótko przypomnieli historię rozbiorów i zaprezentowali liczne atrakcje. Wśród nich znalazł się pokaz walki na szable i bagnety, prezentacja mundurów, scenka rodzajowa pt. „Punkt poborowy”, w której uczestniczyli uczniowie. Wcielili się oni w rekrutowanych Legionistów Piłsudskiego. Wszystkie dzieci uczestniczyły również w plebiscycie, decydującym o przynależności naszej wsi do Polski oraz konkursie wiedzy historycznej. Nagrodami były okazjonalne monety. Prezentacje strojów i rodzajów broni przeplatane były ciekawostkami, dotyczącymi walki Polaków o wolność i niepodległość swojej Ojczyzny.

Po takiej lekcji, pełnej niespodzianek i humoru, historia naprawdę da się lubić.