Pokaz żonglerki Janusza Chomontka

Dnia 08.11.2018 r. odbył się w naszej szkole pokaz żonglerki Janusza Chomontka –  sportowca, wielokrotnego rekordzisty Księgi Rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek. Na początku swojej kariery sportowej był piłkarzem Gwardii KoszalinZawiszy Grzmiąca. Karierę wyczynową rozpoczął w 1989. Od tego czasu aż 19 razy ustanawiał i pobijał rekordy Guinnessa. Międzynarodową sławę zdobył we Włoszech, kiedy pobił rekord 7 tys. odbić piłki należący do Diego Armando Maradony, podbijając piłkę 35 tys. razy.

Pokaz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, świadczyć o tym może licznie zgromadzona publiczność. Żonglerka wykonywana była różnymi częściami ciała oraz różnymi rodzajami piłek (piłka nożna, koszykowa, do tenisa ziemnego, stołowego). Swoją szansę dostali również uczniowie z naszej szkoły, którzy starali się dorównać umiejętnościom rekordzisty Księgi Guinnessa. Pokaz zakończył się zrobieniem pamiątkowych zdjęć oraz rozdaniem autografów.