„Woda zdrowia doda” oraz programowanie z Ozobotami - zajęcia otwarte w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 27.02. 2019 wzięły udział w zajęciach otwartych w pracowni przyrodniczej Kujawsko- Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Na zajęciach pod tytułem „Woda zdrowia doda” dowiedziały się dlaczego woda i uzupełnianie płynów jest tak ważne dla zdrowia człowieka. Za pomocą czujników Pasco  - mikroskopy, dzieci sprawdzały, co kryje się w herbatkach owocowych i innych napojach, które spożywają.

Miały także okazję poznać małe, sympatyczne i sprytne Ozoboty stworzone z myślą o nauce programowania. Dzieci poznały zasady ich działania i kody dzięki którym poruszają się robociki. Układały z puzzli drogę po której potem poruszały się roboty a dzieci mogły obserwować ich reakcje na zamieszczone na trasie „zakodowane czynności”.

Zajęcia były bardzo odkrywcze i sprawiły dzieciom wiele radości.

 

Zobacz galerię zdjęć