„Ruch to zdrowie” oraz programowanie z Ozobotami - zajęcia otwarte w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

 

 

Dzieci z klasy pierwszej oraz trzeciej w dniu 29.04.2019 wzięły udział w zajęciach otwartych w pracowni przyrodniczej Kujawsko- Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Na zajęciach pod tytułem „Ruch to zdrowie” dowiedziały się dlaczego ruch, jest tak ważny dla zdrowia człowieka. Za pomocą czujników Pasco  - mikroskopy, dzieci sprawdzały, co kryje się w naszej skórze. Miały także okazję zbadać swoje tętno oraz zmierzyć temperaturę ciała.

Ogromną radość sprawiła dzieciom nauka kodowania z sympatycznymi i sprytnymi Ozobotami stworzonymi z myślą o nauce programowania. Dzieci utrwaliły zasady ich działania i kody, dzięki którym poruszają się robociki. Układały z puzzli drogę, po której poruszały się roboty,dzięki czemu mogły obserwować ich reakcje na zamieszczone na trasie „zakodowane czynności”.

Zajęcia były bardzo odkrywcze i sprawiły dzieciom wiele radości.

Zobacz galerię zdjęć