Apel z okazji majowych rocznic

 

 

Na pierwsze dni maja przypadają ważne święta: Święto Pracy, Dzień Flagi Narodowej i Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji 30 kwietnia w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów klas starszych pod kierunkiem p. A. Łukawczyk oraz p. A. Antczak.
Celem uroczystości było przypomnienie genezy i historii zbliżających się świąt. Za sprawą odświętnych strojów,
w dniu apelu już od rana było widać, że to uroczysty dzień dla naszej szkolnej społeczności. Ze względu
na podniosły charakter obchodzonych świąt, uroczystość odbyła się zgodnie ze szkolnym ceremoniałem,
z udziałem pocztu sztandarowego, w obecności dyrekcji szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie wysłuchali opowieści o majowych świętach opartej na prezentacji multimedialnej. Prezentacja zawierała wiele ciekawych zdjęć, informacji i ciekawostek. Części prelekcji przeplatane były pieśniami patriotycznymi.


Dzięki uczestnictwu w apelu każdy uczeń z pewnością poczuł się prawdziwym Polakiem.


Zobacz galerię zdjęć