Udział w projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w ogólnopolskim projekcie  „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”- którego organizatorem jest Grupa MAC S.A. przy współpracy miesięcznika “Bliżej Przedszkola”
i wydawnictwa Dwukropek. Projekt jest przeznaczony dla dzieci i ich rodziców a jego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

W naszej grupie zrealizowany został moduł pt: „Kuferek kreatywności małego misia” Pierwsze spotkanie zatytułowane “W galerii obrazów” wdrażało dzieci do podejmowania twórczych działań, poszerzało ich doświadczenia plastyczne przez wykorzystywanie niekonwencjonalnych materiałów do tworzenia prac. Z tej okazji dzieci odwiedziły ciekawą wystawę prac pt. „Mamy, babcie, koleżanki” Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zorganizowaną w Bibliotece pedagogicznej KPCEN we Włocławku.

Podczas drugiego spotkania Miś zaprosił dzieci do świata muzyki, w którym przedszkolaki koncertowały
i wykonały przedszkolną fabrykę instrumentów.

Na trzecim spotkaniu dzieci wcieliły się w rolę aktorów. Miały okazję do improwizacji ruchowej, słownej
i muzycznej. Razem z misiem w grupach tworzyły „żywe fotografie”, za pomocą gestów i mimiki naśladując aktorów przedstawionych na zdjęciach. Tworzyły odpowiednie kreacje, kostiumy które powstały z różnych materiałów.

Do realizacji włączył się także przedstawiciel regionalny wydawnictwa Mac, który chętnie czytał naszym najmłodszym. Nasza przygoda z misiem trwa nadal poprzez systematyczne czytanie literatury dziecięcej
przez uczniów klas starszych, nauczycieli i rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii.