Tydzień z technologią w kl. II

Klasa druga wraz z wychowawcą P. Pauliną Jedyńską wzięła udział w zajęciach – Tydzień z technologią. Zajęcia zostały przeprowadzone przez wychowawcę w ramach ogólnopolskiego programu - Uczymy dzieci programować. W ramach tygodnia z technologią zostały przeprowadzone następujące zajęcia:

1)      Mój smartfon, mój tablet - jak powinien wyglądać, jakie funkcje posiadać, żeby nie tylko bawił, ale i uczył;

2)      W poszukiwaniu wiosny - gra planszowa z kodami QR;

3)      Nie tylko używam, ale i tworzę - dziecięce pomysły na funkcjonalne aplikacje;

4)      Od kodowania na dywanie do wirtualnej maty Edu-Sense;

5)      Mały robot w świecie rozszerzonej rzeczywistości;

6)      Uwaga, akcja, cięcie - tworzymy naszą pierwszą reklamę.

Po przeprowadzonych zajęciach wychowawca wykonał prezentację i opracował filmik. Dzięki przeprowadzonym zajęciom i ich prezentacji przystąpiliśmy do konkursu. Mimo dużej konkurencji nasza praca została doceniona. Wygraliśmy puzzle do pracy z ozobotem oraz puzzle do rozszerzonej rzeczywistości.