Udział w ogólnopolskiej akcji „IV PRZERWA NA CZYTANIE”

W FABIANKACH BIJEMY REKORDY!

W środę – 08.05.2019 r. – braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „IV PRZERWA NA CZYTANIE” realizowanej w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Bicie rekordu czytania na przerwie odbywało się w godzinach: 9:20 – 9:30 oraz 10:15 – 10:25. Na terenie szkoły utworzyliśmy dwie „Strefy czytania”. Pierwszą była szkolna aula, w której przebywali uczniowie z klas I – III wraz z wychowawcami, drugą sala oddziału przedszkolnego, gdzie naszym maluchom czytała koleżanka z VII klasy. Uczniowie z klas IV – VIII oraz III gimnazjum oddawali się lekturze na szkolnych korytarzach. Prawdziwe mole książkowe zaszyły się w naszej bibliotece.

Wszyscy uczniowie przynieśli swoje ulubione książki lub wypożyczyli je w szkole. Tematyka utworów była ogromna. Jedno jest pewne – czytanie łączy i sprawia, że każdy – bez względu na wiek – odda się lekturze wybranej przez siebie pozycji książkowej i oderwie się na chwilę od rzeczywistości.

Jesteśmy dumni, że przyczyniliśmy się do bicia rekordu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć