Wizyta bibliotekarki

W czwartek 6 czerwca 2019 roku nasze przedszkolaki odwiedziła niezwykła „wróżka” z walizką pełną  kolorowych książek. Naszym gościem była Pani Maria Jolanta Chronowska, która przybliżyła dzieciom zawód bibliotekarza oraz przygotowała dla dzieci ciekawe zajęcia, zagadki i zabawy ruchowe. Pani Maria przybyła do nas z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Przedszkolaki w skupieniu wysłuchały bajki poruszającej dziecięcą wyobraźnię następnie za bohaterem książki w grupach stawiały „książkowe wieże”. Bibliotekarka zachęcała dzieci do czytania książek, zwracała uwagę na ich walory poznawcze oraz ciekawe i kolorowe ilustracje. Na koniec spotkania wręczyła dzieciom zakładki do książek. Dzieci także podziękowały miłemu gościowi za odwiedziny i poświęcony czas.