Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniach 29.05 – 31.05 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyciecze w Góry Świętokrzyskie. Uczniowie klas IV- VIII dotarli do pensjonatu Jodłowy Dwór w Hucie Szklanej, gdzie mieli zapewnione zakwaterowanie i posiłki.

Dzień drugi spędzili w towarzystwie pani przewodnik i opiekunów. Chłopcy i dziewczęta zwiedzili Krajno Zagórze, Park Miniatur, czyli odbyli podróż po świecie perełek architektury i cudów natury. Następnie odwiedzili Galerię Minerałów i Skamieniałości i uczestniczyli w pokazie szlifowania minerałów. Potem dotarli do Źródełka św. Franciszka i weszli na najwyższy szczyt regionu Łysica 612 m n.p.m.

Zwiedzili zespół klasztorny jednego z najstarszych sanktuariów na terenie Polski - Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, Muzeum Misyjne oraz punkt widokowy na Drogę Królewską. Młodzież przejechała kolejką przez tereny Świętokrzyskiego Parku Narodowego i podziwiała Puszczę Jodłową im. St. Żeromskiego i Galerię Widokową na Łysej Górze 595 m n.p.m., tu między innymi rumowiska skalne zwane gołoborzami.

Ostatniego dnia uczniowie odwiedzili Osadę Średniowieczną niedaleko pensjonatu, w której szczególnie uważnie słuchali opowieści zielarki i smakowali naparu z roślin. W drodze powrotnej odwiedziliśmy ruiny Zamku Królewskiego w Chęcinach oraz skorzystaliśmy z uprzejmości pana kierowcy, który z miłą chęcią podwiózł nas w okolice najstarszego w Polsce dębu- spotkanie z Bartkiem.

Wieczorem 31 maja wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni szczęśliwie dotarliśmy na miejsce, gdzie na uczniów oczekiwali stęsknieni rodzice!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć