Pokaz ratownictwa wodnego

12.06.2019 r. uczniowie z naszej szkoły wybrali się nad jezioro…To nie był czas beztroskich kąpieli, ale nauka na przyszłość, która może zapobiec tragedii lub uratować komuś życie. Nad jeziorem Czarnym we Włocławku  odbył się pokaz ratownictwa wodnego policji, straży pożarnej i WOPR. Uczniowie zobaczyli, jak reagować w chwili zagrożenia. W związku ze zbliżającymi się wakacjami my także przypominamy o kilku zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą:

- Kapiemy się tylko w miejscach do tego przeznaczonych i odpowiednio oznakowanych.

- Stosujemy się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników.

- Nie zakłócamy wypoczynku i kąpieli innych osób.

- Nie wszczynamy fałszywych alarmów.

- Nie pływamy w czasie burzy, mgły, po zmroku oraz gdy wieje porywisty wiatr.

- W razie potrzeby wzywamy służby ratownicze: 112 lub 601 100 100.

Życzymy bezpiecznego wypoczynku!

Zapraszamy do galerii zdjęć