Międzynarodowy Dzień Kropki

Święto International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Opowiada ona o dziewczynce, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.

Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci, by odkrywać ich talenty i pokazywać je innym. Każde dziecko ma niewątpliwie swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.

W naszej szkole uczniowie klas 0-III po raz kolejny obchodzili to święto. Wielu uczniów stworzyło prawdziwą wykropkowaną rewię mody. Kropki towarzyszyły nam przez cały dzień – na przerwach i lekcjach. Dzieci z naszej szkoły postanowiły, tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł.

Było kolorowo i radośnie!!!