Pasowanie pierwszoklasistów – 14 X 2019

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Jerzego Pietrkiewicza w Fabiankach są już pełnoprawnymi uczniami. 14 X 2019 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

„Będziemy starali się dobrze uczyć.

Przyrzekamy.

Uczciwie i rzetelnie pracować.

Przyrzekamy.

Szanować  swoich rodziców i nauczycieli .

Przyrzekamy.

Będziemy zgodnymi kolegami i dobrymi Polakami.

Przyrzekamy.

Będziemy dbać o dobre imię szkoły i godnie ją reprezentować”

Przyrzekamy.

Ślubowanie pierwszoklasistów - strój galowy, przysięga na sztandar oraz pasowanie na ucznia to piękna tradycja szkoły.

Uroczystość rozpoczęli pierwszacy wchodząc z biało - czerwonymi różami w rytm piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Dyrektor szkoły Pani Marzena Baranowicz powitała przybyłych gości: Wójta Gminy Fabianki Pana Zbigniewa Słomskiego, Kierownika Gminnego Zespołu Oświaty Pana Grzegorza Wojciechowskiego oraz rodziców.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci, przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Popisywały się recytacją i pięknym śpiewem. Wykazały się znajomością symboli narodowych i przepisów drogowych.

Koledzy z klasy II i III przygotowali występ artystyczny oraz otrzęsiny, w tym sprawdzian wiedzy i tajemniczą miksturę.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów. Aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły.

Wiele emocji dostarczyło również obejrzenie filmu „Dzień z życia pierwszoklasisty” z pierwszakami w roli głównej.

Nie obyło się również bez dyplomów i upominków ufundowanych przez szkołę, rodziców i uczniów.   Roboty i kolorowe klocki na pewno umilą czas na zajęciach.

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i całej społeczności szkolnej. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Pierwszoklasistom Szkoły Podstawowej im. Jerzego Pietrkiewicza w Fabiankach życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie, a przybyłym gościom dziękujemy za przybycie.

Dyrektor szkoły Pani Marzena Baranowicz i wychowawczyni klasy I Danuta Raszkiewicz