Spotkanie z dietetykiem

W dniu 08.10.2019 dzieci z oddziału przedszkolnego „A” w ramach akcji „Bohater miesiąca” uczestniczyły w spotkaniu z dietetykiem Panią Renatą Chabasińską, a prywatnie mamą przedszkolaka z naszej grupy. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmuje się dietetyk oraz w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. W trakcie spotkania pani dietetyk zadawała dzieciom pytania dotyczące zdrowego odżywiania oraz produktów szkodliwych dla zdrowia. Dzieci doskonale poradziły sobie z tym zadaniem wiedząc, które produkty warto jeść. Pani dietetyk wytłumaczyła też dzieciom, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a jednocześnie zwiększać spożycie warzyw i owoców. Razem z dziećmi przygotowałyśmy zdrowe śniadanko, w którym nie zabrakło samych pysznych i wartościowych składników. Na koniec spotkania degustowałyśmy z naszymi przedszkolakami własnoręcznie przygotowane kanapki.  Na zakończenie dzieci wręczyły podziękowanie oraz kubeczek na same zdrowe napoje.

Pani Renato, jeszcze raz dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

Robimy sok, bo witamin moc

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie moich wychowanków nie zapominam o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Dzieci z oddziału przedszkolnego „A” doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Dnia 11.10.2019. dzieci przyniosły  marchewki i jabłka. Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok jabłkowo- marchewkowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką , jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie dzieci kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek i marchwi. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.