Dzień Kundelka

Dzień Kundelka – nieformalne polskie święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października. Właśnie z tej okazji w naszej szkole została zorganizowana zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska „Kundelkowisko” w Fabiankach, które działa pod Patronatem S. O. S. „Dalmatyńczyki”. Uczniowie z całej szkoły chętnie włączyli się w tą inicjatywę, której organizatorem była p. Monika Dzioba i p. Marlena Bejger-Olszewska.  Dzieci z oddziałów przedszkolnych własnoręcznie wykonały zakładki do książek i z pomocą starszych koleżanek i kolegów z Samorządu uczniowskiego sprzedaliśmy je wśród uczniów i pracowników szkoły. Wspólnie zebraliśmy kwotę 100.84 zł na potrzeby schroniska.

Tego dnia gościem przedszkolaków była wolontariuszka ze schroniska p. Klaudia Grzegorzewska – mama dzieci uczęszczających do naszej szkoły. Niespodzianką dla najmłodszych była wizyta uroczego i niezwykle przyjaznego psiaka „Dziabona”. Pani Klaudia opowiedziała dzieciom o opiece nad psami, pracy wolontariusza, a także o zasadach bezpieczeństwa, jakie należy zachować przy spotkaniu z agresywnym psem. To było niezwykłe spotkanie i na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci. Bardzo dziękujemy Pani Klaudii za poświęcony czas i pięknie poprowadzone zajęcia z dziećmi.

Wszystkim rodzicom i uczniom naszej szkoły dziękujemy za włączenie się w akcję charytatywną na rzecz schroniska i kolejny raz okazanie wielkiego serca „braciom naszym mniejszym”.

Zapraszamy do galerii zdjęć