Szkolny Konkurs Biblijny

30 października 2019 r. w auli naszej szkoły odbył się pierwszy Konkurs Wiedzy Biblijnej. W rywalizacji udział brali uczniowie klas V-VIII. Podczas przygotowania do konkursu uczniowie zapoznali się z treścią przypowieści:
o Miłosiernym Ojcu, Miłosiernym Samarytaninie, o talentach, o dziesięciu pannach, o siewcy, zaginionej owcy.

Klasy były reprezentowane przez zespoły dwuosobowe. W pierwszej części konkursu uczestnicy układali treść przypowieści z rozsypanki wyrazowej. W drugiej części rywalizacja polegała na udzielaniu odpowiedzi ustnych
na pytania za 1, 2, 3 punkty. Uczniowie dobrze przygotowani wybierali pytania najtrudniejsze. Poprawność odpowiedzi sprawdzała Komisja Konkursowa w składzie:  dyrektor szkoły Pani Marzena Baranowicz i Ksiądz Piotr Małecki.  Po zaciętej rywalizacji zostały przyznane dwa pierwsze miejsca dla uczniów kl. VIII i kl. VII, drugie miejsce dla kl. V, a trzecie kl. VI. Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Renata Ćwiklińska. Sponsorem nagród była parafia rzymsko-katolicka św. Józefa w Szpetalu Górnym.