Wycieczka przedszkolaków do Komendy Miejskiej Policji we Włocławku

W dniu 05.11.19 dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Komendę Miejską Policji we Włocławku. Celem wycieczki było poznanie pracy policjanta- osoby zaufania publicznego i naszego obrońcy. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć policyjne korytarze oraz niektóre pomieszczenia, w których pracują policjanci: pokój przesłuchań, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, cele zamykane wielkimi kratami. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu z wyszkolonym do obrony psem policyjnym oraz mogły wejść do policyjnego radiowozu. Policjantki pokazały dzieciom, jak pobiera się odciski palców oraz przedmioty służące im w codziennej pracy. Atrakcją było przymierzenie policyjnej czapki i munduru. Dzieci wiedzą, że w sytuacji zagrożenia mogą liczyć na pomoc policjantów i znają numery alarmowe.

Wszyscy chłopcy jednogłośnie uznali, że w przyszłości zostaną policjantami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji