Wigilia w naszej szkole

 

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie...
C.K. Norwid


Święta Bożego Narodzenia nie mogą się obyć bez wspólnego kolędowania i łamania opłatkiem.

Wigilia w Szkole Podstawowej w Fabiankach to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej. Wspólna uroczystość integruje uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Chcemy przeżywać takie chwile i dzielić radość z innymi. Dlatego wszystkie klasy przygotowały klasowe wigilie. Wszyscy starannie się do tej chwili przygotowali. Odświętny wygląd klasy – dekoracje, łańcuchy, bombki, światełka i choinki – a przede wszystkim stoły przykryte obrusami wprowadzały magię świąt. Były życzenia i łamanie się opłatkiem. Każda klasa przygotowała swój zestaw potraw. „Co, kto lubi” przygotowały dla swoich dzieci troskliwe mamy. A po życzeniach już tylko radosny posiłek przerywany kolędami i odwiedzaniem zaprzyjaźnionych kolegów i koleżanek, bo przecież wszystkich, których lubimy, musimy obdarować naszymi życzeniami. Młodsze dzieci cieszyły się z wizyty Mikołaja i Mikołajowej oraz upominków.

Zapraszamy do galerii zdjęć