Justyna Bednarek przekazuje dzieciom z Fabianek pozdrowienia na wakacyjny czas

 

Przez wiele lat pracowała, jako redaktorka pism kobiecych. W roku 2004 wydała trzy wierszowane bajeczki o skrzacie Lenku („Lenek i podróż”, „Lenek i gwiazdka”, „Lenek i polowanie”), opublikowane przez Wydawnictwo Skrzat. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, wydane w 2015 roku przez Poradnię K, są jej powrotem do literatury dziecięcej. Zilustrowane przez Daniela de Latour, Skarpetki zdobyły kilka nominacji i nagród.

W roku 2016 ukazały się jej dwie kolejne książki: „Pięć sprytnych kun” z ilustracjami Daniela de Latour oraz „W to mi graj. Bajki muzyczne z malarskimi grafikami Józefa Wilkonia. Wszystkie pozycje opublikowała Poradnia K. W marcu 2017 roku ukazała się druga część skarpetkowej sagi, pod tytułem „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”, ponownie zilustrowana przez Daniela de Latour. W planach jest realizacja serialu animowanego inspirowanego książką.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Justyna_Bednarek

 

Zapraszamy do obejrzenia pozdrowień na wakacyjny czas: https://drive.google.com/file/d/14ylctuRxbmOFv814g6lu0_W-oV_dL3hh/view?usp=drivesdk

 

 

Organizator: Karina Moraczewska