Dzień Tabliczki Mnożenia

 

 

 

2 października 2020 roku w szkole obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, którego organizatorem jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Akcja miała na celu utrwalenie umiejętności szybkiego mnożenia. Dzięki niej w nietypowy sposób uczniowie mogli powtórzyć sobie materiał, przyswoić go lub uzupełnić, w zależności od tego, na jakim poziomie znajomości tabliczki mnożenia się znajdują.

W klasach 4-8 na lekcjach matematyki uczniowie wzięli udział w Konkursie Tabliczki Mnożenia, podczas którego zostali wyłonieni Eksperci Tabliczki Mnożenia. Konkursowi towarzyszyły liczne emocje. Każdy uczeń pragnął zostać ekspertem.

W trakcie przerw międzylekcyjnych uczniowie egzaminowali dorosłych – nauczycieli i pracowników szkoły.


Wszyscy egzaminowani pokazali, że znajomość tabliczki mnożenia pozostaje na lata.