Międzynarodowy Dzień Pizzy

Dzień 9 lutego powinni kojarzyć wszyscy wielbiciele pizzy. To właśnie wtedy starsze przedszkolaki wraz z Panią Moniką obchodziły „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Na początek dzieci dowiedziały się trochę o jej historii: skąd pochodzi, jakie są jej rodzaje, jakich produktów trzeba użyć, żeby upiec pyszną pizzę. Podczas zajęć dowiedziały się również, że najpopularniejszym rodzajem serowego przysmaku jest margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch - Marghericie Sabaudzkiej. Trzy główne składniki pizzy, czyli pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel) oraz bazylia (zieleń) symbolizują barwy narodowe Włoch. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną, która polegała na wykonaniu ulubionych składników z plasteliny na papierowym spodzie pizzy. Efekt był imponujący:-)

Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.

Zapraszamy do galerii zdjęć