Obchody Dnia Pluszowego Misia
W dniu 25.11.2021 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawcami oraz pluszowymi pupilami wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Fabiankach, aby uczestniczyć w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych z okazji Święta Pluszowego Misia. Dzieci podczas zajęć poznały historię tej wyjątkowej pluszowej zabawki. Dowiedziały się, że święto to ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, czyli w 2002 roku i obchodzone jest na całym świecie właśnie 25 listopada. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książeczki o jednym z najpopularniejszych misiów świata zamieszkującym wraz z przyjaciółmi w Stumilowym Lesie… mowa tu oczywiście o Kubusiu Puchatku. Następnie opowiadały o swoich misiach, a także dokonały przeglądu najpopularniejszych misiów… tym najbardziej znanym okazał się oczywiście, już wcześniej wspomniany, Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Gumisie i niedźwiedź z bajki „Masza i Niedźwiedź”. Podczas zajęć dzieci wykonywały również misiowe prace plastyczne. Zajęcia upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze.

Składamy gorące podziękowania kierownikowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Fabiankach -
Pani Agnieszce Zmierczak 
za zorganizowanie ciekawego spotkania i miło spędzony czas.


Zapraszamy do galerii zdjęć