Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek i Andrzejki30 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek oraz Andrzejki. Ten dzień zostanie na długo w pamięci zarówno dzieci jak i nauczycieli naszej szkoły. Uczniowie klas 0-3 przebrali się w stroje ulubionych postaci z bajek. W ramach konkursu na „Najciekawsze przebranie za postać z bajki” jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor Marzeny Baranowicz wybierało najbardziej kreatywne stroje z każdej klasy. Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale oraz słodkości.

Dzieci, które chcą sprawdzić swoją wiedzę na temat bajek zapraszamy do „bajkowego pokoju zagadek”, do którego przeniesiecie się klikając w następujący link: https://sites.google.com/view/dzien-postaci-z-bajki/strona-g%C5%82%C3%B3wna

W ramach obchodów „Andrzejek” klasy 0-3 brały udział we wróżbach zorganizowanych przez Mały Samorząd Uczniowski w sali świetlicowej. Przedstawiciele starszych klas wcielili się w role wróżbitów. Dzięki wróżbom, rekwizytom i zabawom najmłodsi mogli poczuć magię Andrzejek.

Klasy IV-VIII pod przewodnictwem p. Przemysława Strzeleckiego uczestniczyły w „Andrzejkach na sportowo”. Zostały rozegrane zawody w piłkę siatkową oraz wyścigi rzędów według następującego harmonogramu:

 

  • Klasa VI z klasą VII
  • Klasa IV z klasą V
  • Klasa VIII z nauczycielami

 

W trakcie rozgrywek Samorząd Uczniowski przeprowadzał wróżby dla klas IV – VIII przed salą gimnastyczną. Atmosfera magii, andrzejkowych wróżb unosiła się w powietrzu.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz uczniom za pomoc w organizacji tego magicznego dnia.

 

Organizatorzy:

Marlena Bejger-Olszewska

Emilia Serkowska

Przemysław Strzelecki

Zapraszamy do galerii zdjęć